Argentina preokretom do pobjede: Aguero rukom i Messi s bijele tačke porazili Hrvatsku

Argentina je u Londonu odigrala prijateljsku utakmicu sa Hrvatskom, te je slavila s 2:1.

Hrvatska je igrala s B-timom jer je Niko Kovač dao šansu igračima iz HNL-a. I takav sastav Vatrenih uspio je da parira Gaučosima, no ne i da pobijedi ili iščupa remi.

U prvom dijelu Argentina je bila bolja, ali Hrvatska je vodila. Anas Sharbini je u 11. minuti pogodio mrežu Romera lijepim udarcem nakon asistencije Matea Kovačića.

Aguero je promašio dobru šansu u 17., pa i u 23. minuti, a neshvatljiv promašaj je imao Lionel Messi u 37. minuti. Ipak, sastav Gerarda Martina svejedno uspijeva preokrenuti.

U četvrtoj minuti nastavka Aguero je nakon ubačaja Ansaldija pogodio za 1:1, da bi Messi u 57. minuti udarcem s bijele tačke pogodio za pobjedu Argentine. Penal je iznudio Aguero kojeg je srušio Kalinić, golman Hajduka, u šesnaestercu hrvatske reprezentacije.

Rezervista Tevez je u 70. minuti imao jednu dobru šansu, a 10-ak minuta kasnije opet je neprecizan Messi. Do kraja se rezultat nije mijenjao i Argentina dolazi do pobjede.