Barcelona rutinski protiv Athletica, prvi gol Paca u La Ligi!

Barcelona je danas na Nou Campu rutinski savladala Athletic Bilbao sa 3:0 u 21. kolu La Lige.

All Goals & Highlights HD - Barcelona 3-0... by RussellLerman

Katalonski tim je do prednosti od 1:0 stigao u 18. minuti kada je pogodio Paco Alcacer. Za ovog 23-godišnjeg napadača je to bio prvi gol u Primeri od dolaska u Barcelonu, a postigao ga je na asistenciju Neymara.

Na odmor se otišlo s rezultatom 2:0 za Barcelonu, a drugi pogodak djelo je Messija u 40. minuti. Argentinac se tako poravnao sa Suarezom na vrhu liste strijelaca, a obojica imaju po 16 golova, tri više od Ronalda.

Treći i posljednji gol na utakmici viđen je u 67. minuti kada je Aleix Vidal postavio konačnih 3:0.

Barcelona je ovom pobjedom došla do 45 bodova, što je i dalje manje od prvoplasiranog Reala (46) uprkos tome što Katalonci imaju čak dvije utakmice više.