Bh. reprezentativke pobjedom nad Kazahstanom počele kvalifikacije za SP!

Ženska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Astani Kazahstan sa 2:0 u svom prvom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019.

Već u drugoj minuti izabranice Samire Hurem dolaze do prednosti golom Alme Kamerić. Lidija Kuliš je prošla po desnoj strani i centrirala ka Kamerić, koja je poslala loptu iza leđa Oksane Zheleznyak. Do kraja prvog poluvremena naš tim je stvorio još nekoliko prilika, uglavnom preko Milene Nikolić, ali se rezultat nije mijenjao.

I u drugom dijelu igre inicijativu je imao bh. tim, a Nikolić je u 63. minuti udvostručila prednost reprezentacije BiH. Naša napadačica je protivnicama oduzela loptu na njihovoj polovici terena, krenula sama ka golu i iskosa s desne strane pogodila mrežu za konačnih 2:0.

Naše najbolje nogometašice kvalifikacije nastavljaju 24. novembra, kada će gostovati u Engleskoj.

Izvor: Klix.ba