BiH-Latvija: Iz minute u minutu na našem portalu !

Samo na našem portalu ekskluzivno pratite najnovija dešavanja sa Bilinog polja, te tekstualni prenos utakmice BiH-Latvija. Susret počinje u 20:00 sati, a utakmicu sudi Nijemac turskih korijena Aytekin Deniz sa pomoćnicima.

Naši zmajevi su na stadion pristigli oko 19:00 sati kada su zajedno sa momcima iz Latvije odradili zagrijavanje pred utakmicu.

Nakon što je sudija dao znak za početak utakmice naša reprezentacija je odlično startala, i Ibišević je već u drugoj minuti došao do prilike, no golman Latvije je sačuvao vlastitu mrežu.

Nevjerovatan i neočekivan preokret, Latvija u 5. minuti vodi sa 1:0.
Sa tribina stižu urlici u znak negodovanja, no naši momci hrabro nastavljaju utakmicu.

7. minuta Džeko šuta sa otprilike 25 metara, no bez veće opasnosti. Samo nakon dvije minute odlično ubacivanje Salihovića. Tu je i prvi korner.
Prvi penal za našu reprezentaciju, nakon što je Džeko oboren u kaznenom.

12. minuta, Misimović šuta penal, i sjajne vijesti. BiH reprezentacija je uspjela izjednačiti.
1:1, Bilino Polje je opet oživjelo.
Nakon prvih 15. minuta naša reprezentacija jača, sa boljim šansama, te u zasigurno većem posjedu lopte.

U 16. minuti Džeko je imao opet sjajnu šansu. 16 metara od gola šutirao, no bez gola.
Gotovo svi fanatikosi naglas pjevaju izgovarajući ime "Edin Džeko".
Krjauklisu je  u 19. minuti pripao prvi žuti karton na utakmici.

Već u 23. minuti opet opasnost po našu reprezentaciju. Nakon izvođenja kornera Latvija umalo da opet dođe do vodstva.
U prvih 26. minuta sedam kornera, od toga čeiri za naš tim.Korner je izveo Misimović, ubacuje Pjaniću, Pjanić prema golu, ali ne toliko precizno.

Rudnevs je dobio žuti karton, zbog povrede Lulića.
Lulić je i dalje na klupi, umjesto njega u igru u 29. minuti ulazi Avdija Vršajević.

Imena Bh. igrača u prvih 35. minuta  zasigurno su se više puta spominjala večeras, no za sada bez veće prilike za gol.
37. minuta Salihović šuta prema golu, no prejako.
U 40. minuti Mršajević ulazi u kazneni prostor Latvije, dodaje Ibiševiću, no gosti su opet tu da odreaguju.

43. minuta, Džeko dolazi do sjajne šanse, i samo sa dva metra nije uspio doći do gola.
Samo minutu kasnije, u 44. minuti Miralem Pjanić sa desetak metara daje gol.
Sudijska nadoknada 2 minuta.

Kraj je prvog poluvremena, i BiH vodi sa 2:1. Naši momci su u prvom poluvremenu vidljivo bolje dominirali utakmicom.
Posjed lopte 66:34 u korist naše reprezentacije.

Drugo poluvrijeme je počelo.
U 48. minuti Salihović dolazi do nevjerovatne prilike, šutira iz slobodnog udarca, no nema značajnih promjena.
Minutu kasnije, opet Salihović pokušava loptu ubaciti u gol, no lopta je završila u rukama golmana Latvije.

Pjanić je asistirao Misimoviću, koji postiže gol. Misimović je golom ponovo pretekao Džeku na listi najboljih strijelaca za reprezentaciju BiH svih vremena.
54. minuta i 3:1 u našu korist.

Protivnici su konačno pokušali učiniti nešto više, igrač Latvije u 58. minuti šutira, no Begović nas izvadio z cijele situacije. Lopta je sačuvana u njegovim rukama.

Još jedan dobar šut dolazi od ograča Latvije, Begović brani.
U istoj, 68. minuti strijelac drugog gola za naš tim Pjanić ima sjajnu priliku, no nažalost nije došlo do gola.
Naši momci nastavljaju žestoko. Opet Pjanić dolazi do sjajne prilike kada je izveo slobodnjak. istu minutu Ibišević dolazi do nevjerovatne prilike.

Sve ide po planu, vodimo 3:1, no neko od navijača kvari cijeli ugođaj. Sudija prijeti prekidom utakmice, zbog paljenja lasera prema igračima Latvije. Vlada napeta situacija.
Na isteku 75. minute Džeko pogađa prečku. Sjajna prilika.

U 79. minuti ofsajd za  Ibiševića. 85. minuta Latvija dolazi do novog pokušaja. Begović se opet dobro snašao, i na visini svog zadatka.
Izmjena u našem sastavu, u 87. minuti iz igre izlazi Vedad Ibišević, ulazi Medunjanin.
Iz igre izlazi sjajni Salihović, sa nevjerovatnim brojem centar šuteva večeras, u igri je Toni Šunjić. Ostalo je četiri minute nadoknade.

U posljednjim minutama nadoknade Edin Džeko postiže sjajan, i nevjerovatan pogodak.
BiH vodi sa 4:1.
Kraj je nevjerovatne utakmice, u korist sjajne Bh. reprezentacije.
Navijači slave, "Bilino Polje" trenutno je centar BiH.