Bio je posljednji na trci i stadion mu se smijao, a onda se desilo čudo koje mu je promijenilo život!

Nikada ne treba odustati u sportu, ali ni životu. Jer dok god se boriš imaš šanse da pobijediš.

Ovaj atletičar je to pokazao. Američki srednje prugaš David Wottle osvojio je zlatnu medalju na 800 metara na Olimpijskim igrama u Minhenu, tako što je istrčao najbolju trku u svom životu.

To se desilo 1972. godine i ta trka ušla je u historiju atletike. Wottle je bio autsajder, jer nikada prije i poslije toga nije osvojio nijednu medalju u profesionalnoj karijeri. Tokom trke je bio posljednji sve vrijeme misleći samo da stigne do cilja bilo kako.

A onda, poslije 500 metara nešto se u njemu prelomilo, krenuo je da trči brže i da obilazi rivale. Na kraju je stigao prvi ispred favorita Jevgenija Arzanova iz SSSR za nevjerovatnih 0,03 sekunde.

Izvor: Sport.ba