Bosna Royal pregazila Mladost za finale Kupa BiH!

Košarkaši Bosne Royal Jelly pobijedili su večeras u Skenderiji Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 100:73, te je sarajevski tim ostvario plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Prvo polufinale Kupa BiH nije donijelo neizvjesnost. Bosna Royal je dominirala tokom kompletnog meča i na kraju je zasluženo otišla u veliko finale.

Već nakon prve dionice bilo je jasno kako Mladost nema šta tražiti u ovom meču. Bosna je nakon deset minuta igre imala 16 poena prednosti (32:16) i gosti iz Mrkonjić Grada su bili u izuzetno teškoj situaciji.

Na poluvrijeme je domaći tim otišao sa 17 poena prednosti (54:37), da bi u nastavku laganom igrom stečeno vodstvo uspješno čuvali.

Prednost je dodatno povećana u posljednjoj dionici. Bosna je potpuno razbila protivnika i na kraju je zasluženo prošla u finale, gdje ih čeka pobjednik duela Igokea - Zrinjski.

Do trijumfa je Studente vodio fantastični Goran Ikonić sa 28 poena, dok je kod gostiju Lazar Marković ubacio 20 poena.