Bosna bolja od Kaknja, Sloboda savladala Zrinjski, prva pobjeda Sparsa!

U okviru drugog kola Lige 10 prvenstva BiH za košarkaše večeras je u Tuzli OKK Sloboda pobijedila Zrinjski rezultatom 68:63 (22:17, 18:14, 10:8, 18:14).

Tuzlaci su dobro kontrolisali igru u prvom poluvremenu koje su riješili u svoju korist rezultatom 40:31, uz dobru igru Nedžada Muratovića.

U nastavku su Mostarci imali više koncentracije, pogotovo Draško Knežević koji je u prvom poluvremenu postigao 18 poena, a u nastavku još 11 i bio je prvi igrač utakmice.

Upravo zahvaljujući trojki Kneževića Zrinjski je u 33. minuti poveo 50:52, a odmah zatim Vedran Princ je postigao tricu za 50:55. No, uzvratio je Nedžad Muratović u 35. minuti, da bi Đorđe Dželetović iz slobodnih bacanja ponovo doveo domaći tim u vodstvo – 56:55.

Od tada ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a nakon ulaska Devonte Browna igra domaćih postala je sigurnija, pa su njegovim poenima Tuzlaci minutu i po prije kraja poveli 64:60.

U dramatičnoj završnici više koncentracije i snage imali su igrači Slobode koji su serijom pogodaka iz slobodnih bacanjana (Dželetović i Brown) na kraju došli do vrijedne pobjede.

Najviše poena u domaćem timu postigli su Božo Đumić 13, Nedžad Muratović postigao je 11, a Đorđe Dželetović osam.

Najefikasniji u ekipi Zrinjskog bili su Draško Knežević sa 29, Mario Zovko sa devet i Ivan Begić sa šest poena.

Košarkaši Bosne Royal upisali su drugu pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Studenti su u drugom kolu Lige 10 u gostima slavili protiv aktuelnog viceprvaka BiH Kaknja sa 87:83 (24:24, 18:19, 21:19, 24:21).

Najefikasniji kod Bosne bili su Joshua Hagins sa 22 i Maksim Šturanović sa 17, a kod Kaknja Vojin Svilar i Željko Palavra sa po 12 te Aldin Dželmo i Eldar Merdanović sa po 11 poena.

Pobjedu u gostima ostvarili su i košarkaši Sparsa, što im je prvi trijumf u ovoj sezoni.

Nakon poraza od gradskog rivala Bosne na startu takmičenja, Sparsi su u drugom kolu Lige 10 pobijedili ekipu Građanskog iz Bijeljine sa 88:68 (20:19, 21:17, 22:15, 25:17).

Sparse su do pobjede vodili Đorđe Mičić sa 26 i Pavle Reljić sa 22 poena, dok je najefikasniji u redovima Građanskog bio Danilo Negovanović sa 27 poena.