Burch nadigrao Iskru!

Košarkaši Burcha ostvarili su sigurnu pobjedu u prvom kolu A1 lige.

Burch je na Ilidži nadigrao ekipu Iskre iz Bugojna, te je na kraju slavio sa ubjedljivih 75:49.

U prvoj četvrtini Burch je stekao pet poena prednosti (18:13), ali je na poluvremenu već bilo plus 15 u njihovu korist.

Nastavak ne donosi promjene za goste, a zadnja dionica je u potpunosti pripala Burchu, koji je na kraju slavio sa 26 razlike.

Velić je sa 18 poena i devet skokova vodio Burch, dok je Alivodić imao 12 poena uz osam skokova, a dvocifren je s 10 poena bio i Jamaković. Na drugoj strani Manjgafić je ubacio 18, a Pandžo 13 poena.

U Srebreniku je Gradina sa 74:68 savladala Lukavac, a najbolji u pobjedi domaćih bili su Golijanin sa 17 poena, Nurkanović sa 15 i Tanasilović sa 13. Kod Lukavčana je Islamović bio sjajan sa 24 poena i pet skokova.

Igman je sa 83:75 savladao Travnik uz sjajno izdanje Salkića, koji je ubacio 25 poena, dok je Tarčin imao double-double učinak, pošto je uz 12 poena uhvatio 13 skokova.

U Jablanici Turbina je sa 77:67 bila bolja od Gradine iz Tešnja, a igrač utakmice je definitivno domaći košarkaš Đelmo, koji je ubacio 29 poena. Begunić je na drugoj strani ubacio 23 poena uz šest asistencija.

Izvor: sportsport.ba/ekskluziva.ba