Cavsi rutinski, pobjede Warriorsa i Clippersa!

U noći sa petka na subotu u NBA ligi odigrano je deset mečeva.

Najviše uzbuđenja bilo je u duelu Denvera i Toronta, gdje je pobjednik odlučen tek nakon produžetka.

Nuggetsi i Raptorsi odigrali su u Pepsi Centru meč pun preokreta, a regularni dio završen je rezultatom 102:102. U dodatnih pet minuta gosti su bili za nijansu bolji rival i na kraju su slavili sa 113:111.

DeMar DeRozan bio je najefikasniji kod pobjednika sa 30 poena, pet skokova i četiri asistencije, dok je Kyle Lowry dodao 18 poena, 13 asistencija i pet uhvaćenih lopti. U redovima domaćina odskakali su Wilson Chandlar i Emmanuel Mudiay sa po 25 koševa. Chandler je imao i 10 skokova, dok je Mudiay dodao devet asistencija.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić imao je zapažen nastup i meč je završio sa 14 poena.

Cleveland Cavaliersi su sa pola gasa nadigrali Detroit Pistonse (104:81).

Aktuelni šampion je na poluvremenu imao +17 (56:39) i već je tad bilo jasno da će LeBron i društvo upisati lagan trijumf.

Kyrie Irving je predvodio Cavalierse sa 25 poena i 11 asistencija, a LeBron James je susret okončao sa 21 pogotkom. Treba spomenuti i double-double učinak Kevin Lovea (12 poena, 13 skokova).

Kod gostiju je prednjačio Jon Leuer sa 15 pogodaka i sedam uhvaćenih lopti.

Košarkaši Golden Statea slavili su ubjedljiv trijumf protiv Bostona (104:88). Warriorsi su se posebno istakli u trećoj četvrtini te su ovaj period igre dobili sa 31:9.

U svojim redovima Golden State je imao nekoliko raspoloženih igrača, a prošlosezonskog vicešampiona lige predvodio je Klay Thompson sa 28 koševa. Odličan je bio i Kevin Durant sa 23 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Steph Curry ubacio je 16, a Draymond Green 11 poena. Krilni centar Warriorsa imao je još osam skokova i osam asistencija. U sastavu Bostona Isaiah Thomas upisao je 18 poena, dok je Avery Bradley zabilježio 17 poena i 10 skokova.

Do 10. trijumfa u sezoni došli su LA Clippersi. Oni su noćas kao gosti bili bolji od ekipe Sacramento Kingsa (121:116).

U prvoj četvrtini Clippersi su ubacili čak 40 poena, a ovaj period dobili su sa 16 poena razlike. Na ulasku u posljednju dionicu gosti su imali i +19, ali su domaći košarkaši do kraja susreta uspjeli da znatno smanje razliku.

Najbolji pojedinac u pobjedničkom timu bio je Blake Griffin sa 29 poena, sedam skokova i šest asistencija. Pratili su ga JJ Redick sa 26 poena te DeAndre Jordan sa 16 koševa i 12 skokova. Daleko najbolji kod domaćina bio je DeMarcus Cousins sa 38 koševa, 13 uhvaćenih lopti i sedam uspješnih proigravanja.