Cedevita razbila Igokeu u Laktašima, Musa jedini bez poena u zagrebačkoj ekipi!

Cedevita je u sedmom kolu ABA lige razbila Igokeu u Laktašima rezultatom 84:69.

Pobjeda je mogla biti i ubjedljivija s obzirom da je Cedevita vodila i više od 20 poena prednosti, a susret je rezultatski bio riješen već u prvoj četvrtini koju su gosti iz Zagreba riješili u svoju korist rezultatom 23:15.

Na poluvremenu je rezultat na semaforu glasio 42:33, a u trećoj četvrtini sve nade prvaka Bosne i Hercegovine su ugašene kada je nakon 30 minuta Cedevita imala velikih +24.

U redovima Cedevite svi su se upisali u strijelce osim Džanana Muse (8:28 minuta, 0/2 za dva, 0/2 za tri poena, 1 skok, 1 asistencija), a čak pet igrača je bilo dvocifreno. Babić je ubacio 17, Tomas 14, Jackson 13, Arapović 12 i James 10 poena.

S druge strane u Igokei su najefikasniji bili Robinson sa 21, Mićović sa 11 i Šibalić sa 10 poena.

Nakon sedam kola Cedevita je peta s omjerom 4-3, a Igokea je šesta sa 3-4.

Izvor: klix.ba/ekskluziva.ba