Čelik i Zrinjski podijelili bodove na Bilinom polju!

Na stadionu Bilino polje u Zenici sinoć je odigran susret, u okviru BH Telecom Premijer lige BiH, između NK Čelik i HŠK Zrinjski Mostar.

Utakmicu je pratilo blizu 9000 navijača, a jug je bio ispunjen do posljednjeg mjesta.

Nakon prvog poluvremena, nije se vidila razlika u kvaliteti prvog i posljednjeg na tabeli. Igralo se na sredini terena.

Priliku da zatrese mrežu Zrinjskog imao je igrač Čelika Brković u 38. minuti igre, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Zrinjski preko Tomislava Tomića poveo sa 1:0.

U drugom poluvremenu, prvu najizgledniju priliku za ekipu Čelika imao je Fenan Salčinović koji je u 50. minuti igre pogodio prećku, da bi u Haris Dilaver u 63. minuti izjednačio iz penala.

Kada su u pitanju kartoni, žuti karton u ekipi Čelika su dobili Šišić, Brković i Salčinović koji je do kraja susreta zaradio i drugi žuti. Za gostojući tim žuti su dobili Bibija, Jamak, Blaić, te Mešanović koji je nakon drugog dobio i crveni karton.

Do kraja susreta rezultat je ostao nepromijenjen 1:1.

Ovu utakmicu je obilježio i povratak navijača Čelika na tribine Bilinog polja. Ovo je bila jedna od najposjećenijih utakmica Čelika u novijoj historiji.

Tekst: Radio zenit