Crvena Zvezda slavila u gradskom derbiju!

Košarkaši Crvene zvezde su sa63:57 slavili u gradskom derbiju protiv Partizana u okviru 21. kola ABA lige i tako zadržali liderwsku poziciju sa samo četiri poraza.

Po četvrtinama je rezultat glasio 20:15, 13:14, 12:15 i 18:13 za crveno-bijele. Partizanu je ovo bio sedmi poraz u sezoni i ostao je na trećoj poziciji.

Tim Dejana Radonjića do veoma važnog trijumfa predvodili su Blažič s 19, te Dženkins sa 11 i Katić s devet poena, dok su u Partizanu najefikasniji bili Kinsi s 13, te Tepić sa 12 i Lovernj sa 10.

Trener Partizana, Duško Vujošević, čestitao je vječitom rivalu na pobjedi, istakavši da je presudila bolja igra u defanzivi.

- Čestitam Zvezdi na pobjedi, njihov napor u odbrani bio je jači od našeg, te su zasluženo dobili. Bilo je i perioda dobre igre moje ekipe, ali nismo igrali  tako svih 40 minuta – rekao je trener crno-bijelih na kraju meča.

U posljednjoj utakmici 21. kola sutra igraju Olimpija i Budućnost.

Tabela: Crvena zvezda 17-4, Cedevita 16-5, Partizan i Cibona 14-7, Igokea 12-9, Budućnost 12-8, MZT 10-11, Mega Vizura i Krka 9-12, Radnički 8-13, Olimpija 8-12, Solnok 7-14, Široki i Zadar 5-16.