Dva Bosanca večeras oduševila Barcelonu!

Košarkaši Barcelone su poraženi od Groupo Eulena rezultatom 68:58. Za Barcelonu su nastupila dva dragulja naše košarke Emir Sulejmanović i Nedim Đedović.

Naš Savez se dvije posljednje godine bori za Emira i sigurno je da će nam on značiti mnogo u narednom periodu.

Emir je na večerašnjoj utakmici bio najbolji u svom timu i ubacio je 18 poena i imao 11 skokova za 28 minuta na terenu. Bivši kapiten naše kadetske reprezentacije i član juniorske reprezentacije koja je na prvenstvu u Turskoj zauzela 12. mjesto Nedim Đedović je ubacio 9 poena, imao 6 skokova.

Barcelona je bila bolja u prvoj četvrtini rezultatom 16:12. U drugoj su bili bolji rezultatom 21:10 i na poluvremenu imali 15 poena prednosti. Ipak, domaćin je na kraju uspio doći do preokreta. Dobili su treću četvrtinu igre rezultatom 23:15 i posljednju sa velikom razlikom te upisali trijumf. Nadamo se da će Emir što prije dobiti šansu u prvom timu, jer je prijavljen i u Euroligi i u ACB ligi.

Izvor: sport.ba/ekskluziva.ba