Džekin gol tek utjeha, Romi u posljednje vrijeme baš i ne ide

Roma je u 20. kolu italijanske Serije A ugostila Atalantu, ali je na kraju upisala novi poraz (1:2).

Roma ne briljira u posljednje vrijeme, mada se trener Eusebio Di Francesco nadao da će protiv nezgodne Atalante njegov tim zaigrati. Ipak, to se nije dogodilo, gosti iz Bergama brzo su šokirali Romu, a na kraju Olimpico napustili s tri boda.

Odmah se vidjelo da gosti nisu došli da se brane, a u 14. minuti su golom Andreasa Corneliusa stigli do prednosti od 1:0.

Samo pet minuta kasnije, Roma je gubila 2:0. Cornelius je uposlio Martena de Roona, ovaj donosi Atalanti novu radost.

Roma se trgnula nakon 0:2, sijevale su šanse, da bi u 56. minuti Edin Džeko na asistenciju Stephana El Shaarawyja pogodio za 2:1, ali Roma više nije uspjela da se spasi poraza, bez obzira na to što je konstantno napadala do kraja.

Džeki je ovo bio deveti pogodak u Seriji A, a Roma je nakon ovog poraza i definitivno otpala iz trke za prvaka, a sve je dalje i od pozicija koje vode u Ligu prvaka. Trenutno ima 39 bodova i na petom je mjestu, Atalanta je došla na sedmo mjesto sa 30 bodova.

Izvor: SportSport.ba