Džumhur osvojio prvi ATP turnir u karijeri savladavši Fogninija u Sankt Peterburgu!

Damir Džumhur je slavio u finalu ATP 250 turnira u Sankt Peterburgu nad Fabiom Fogninijem rezultatom 2:1 u setovima i na taj način osvojio prvu ATP titulu u karijeri.

Početak susreta nije bio obećavajući za Džumhura. Fognini je napravio break već u trećem gemu i zadržao ga do kraja seta kojeg je riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu Damir je došao prvi do breaka kada je u petom gemu poveo rezultatom 3:2. No, Fognini je odmah uzvratio re-breakom i izjednačio na 3:3.

DŽU-FOG 0:1 (3:6) - 1.set by watch-it-now

U devetom gemu Džumhur je ponovo došao do breaka, te ga potom potvrdio za 6:4 i odveo meč u odlučujući treći set.

Odmah u prvom gemu trećeg seta Džumhur je napravio break, te ubrzo poveo rezultatom 2:0.

DŽU-FOG 1:1 (3:6,6:4) - 2.set by watch-it-now

Do kraja seta Damir je napravio još jedan break i to u sedmom gemu za 5:2, te je potom bio siguran na svoj servis za konačnih 3:6, 6:4, 6:2.

Damir je osvojio svoju prvu titulu u drugom ATP finalu u karijeri, dok je Fognini ostao na pet ATP titula iz 15 finala.

Džumhur - Fognini 2:1 (3:6,6:4,6:2) - 3.set by watch-it-now

Džumhur je uz 250 bodova osvojio i 178.480 dolara, a od ponedjeljka će na najnovijoj ATP listi zauzimati 40. mjesto.

Izvor: Klix.ba