Džumhur pružio veliki otpor Australijancu, ali nije prošao u drugo kolo!

Najbolje rangirani bh. teniser, Damir Džumhur, nije uspio proći u drugo kolo na Masters turniru u Miamiju.

Bolji od njega bio je Australijanac James Duckworth, koji je slavio s 2:1 (6:3, 3:6 i 6:3).

Trenutno 97. igrač svijeta slavio je u meču koji je trajao sat i 43 minute.

Damir je odlično počeo meč, oduzeo protivniku servis, te poveo s 2:0. Međutim, Australac se nije predavao te je do kraja seta napravio dva breaka i slavio sa 6:3. Taj set trajao je 31 minutu.

U drugom setu mladi Sarajlija je zaigrao bolje, te je zahvaljujući jednom breaku slavio sa 6:3 i izjednačio na 1:1 u setovima.

U trećem setu teniseri su čuvali svoj servis, ali je Australijanac ipak u šestom gemu stigao do breaka. To je na kraju i odlučilo pobjednika, te će 23-godišnji teniser igrati u drugom kolu s Fernandom Verdascom.

Džumhura svakako očekuje skok na sljedećoj ATP listi, a ovo mu je bilo po prvi put u karijeri da se plasirao u glavni žrijeb jednog Mastersa.

Izvor: sport.ba/ekskluziva.ba