Džumhuru nikad bliže Top 50!

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur na najnovijoj ATP listi zauzet će najmanje 61. poziciju.

Džumhur u posljednje vrijeme igra sjajan tenis i trenutno je u polufinalu Winson-Salema, a za finale će se boriti protiv Britanca Kylea Edmunda, dok je prethodno sinoć pobijedio 49. igrača svijeta Hyeona Chunga i to poprilično uvjerljivo, u dva seta.

Damir je trenutno 67. na ATP listi, najbolji ranking mu je 66. mjesto (20. mart 2017.), ali s plasmanom u polufinale pripremnog turnira za US Open napredovao je pet pozicija, pa će od ponedjeljka slaviti novi ranking karijere.

U slučaju pobjede nad Edmundom, Damir bi išao do 56. mjesta, a s eventualnim osvajanjem turnira ulazi po prvi put u Top 50, što je već godinama njegov glavni cilj.

Izvor: Sportsport.ba