Eurobasket: Finci u dramatičnom meču nakon dva produžetka savladali Poljsku!

Košarkaši Finske pobijedili su u Helsinkiju u okviru 3. kola Eurobasketa selekciju Poljske rezultatom 90:87.

Poljaci su nakon ovog poraza došli u jako tešku situaciju jer ih još čekaju i Grčka i Francuska do kraja pa im večerašnji kiks nikako ne ide u prilog. Ova pobjeda Finaca kasnije bi mogla odlučiti i o putniku u osminu finala.

Prvu četvrtinu Finci su uz sjajnu odbranu okončali s prednošću od deset poena. Poljaci su se potom trznuli, ali su s minusom od četiri poena otišli na odmor.

Neriješen rezultat stajao je na semaforu na kraju treće četvrtine pa se već tada znalo da nas očekuje zanimljiva završnica.

I nakon posljednje dionice bilo je neriješeno pa su viđeni prvi produžeci na Eurobasketu. Ponovo je bilo dramatično i tek su nakon drugog produžetka Finci stigli do zaslužene pobjede.

Najefikasniji u redovima Finske bio je Markkanen s 27 poena, a podršku je imao u Koponenu, koji je postigao 21 koš.

Kod Poljaka najbolji su bili Slaughter i kapiten Waczynski s po 18 poena.

Finci su se s novom pobjedom izjednačili s Francuskom na drugom mjestu grupe A, dok Poljska dijeli četvrto mjesto s Grčkom.

Izvor: Klix.ba