FIBA Europe Cup: Bosna pregažena u Francuskoj!

Košarkaši Bosne Royal gostovali su Le Portelu u 3. kolu FIBA Europe Cupa, pa su upisali novi, težak poraz. Domaći su slavili sa 101:51.

I dok se rukovodstvo kluba borilo sa suspenzijom Košarkaškog saveza BiH, Bosna se spremala za duel protiv Le Portela, no posjeta u Francuskoj neće ostati upamćena po dobrom.

Studenti su doživjeli težak poraz, a da će ovo biti treći uzastopni u ovom takmičenju bilo je jasno i nakon 10 minuta igre, kada je Le Portel vodio 31:3!

U drugoj dionici pristojnija igra Bosne, pa je na poluvremenu Le Portel vodio 52:21.

U nastavku meča manje-više sve je bilo jasno, tek je trebalo reda radi odraditi preostalih 20-ak minuta, ali težak poraz Bosne bio je večeras neminovan, dok je Le Portel upisao drugi poraz.

Chathuant je sa 20 poena bio najefikasniji domaći igrač, dok je Traore ubacio 15, Hassell 14, a po 13 su dodali Golden i Carter. Na drugoj strani Radukić je ubacio 17 uz osam skokova, a Knežević 10 poena.

Le Portel - Bosna 101:51 (31:3, 21:18, 23:19, 26:11)

Le Portel: Golden 13, Odiakosa 5, Traore 15, Mangin 5, Donaldson 8, Chathuant 20, Hachad 4, Hassell 14, Begarin, Carter 13.

Bosna: Walker 2, Alikadić 2, Pašajlić 4, Knežević 10, Rešidović 4, Čurevac 3, Miković 3, Đelmo 6, Radukić 17, Durak.

Izvor: Sportsport.ba