Golom Puzigaće Sarajevo savladalo Vitez! (GALERIJA)

U sklopu 14. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Sarajeva savladali su Vitez na Olimpijskom stadionu ``Asim Ferhatović-Hase`` rezultatom 1:0. Bordo momci slavili su golom Bojana Puzigaće.

Utakmicu bolje otvara Sarajevo. U 2. minuti susreta, šutirao je Duljević, ali golman Viteza brani. Odličnu priliku Sarajevo je imalo i u 8. minuti, kada je Purić šutirao sa dvadeset metara i pogodio prečku. Do kraja poluvremena, bordo klub imao je još nekoliko prilika preko Velkoskog, Okića i Radovca, ali se rezultat nije mijenjao do 45. minute.

U nadoknadi vremena prvog dijela utakmice, Alić igra rukom u šesnaestercu, a glavni sudija utakmice, Grbić, opravdano dosuđuje penal za Sarajevo, koji sigurno realizuje Bojan Puzigaća.

U drugom poluvremenu, naš tim nastavio je gdje je stao u prvih 45 minuta. U odličnim prilikama se našao Okić u 60. i 79. minuti, ali bez promjene. Pokušao je i Stojčev pred sami kraj utakmice, međutim, rezultat je ostao nepromijenjen.

Današnjom pobjedom, bordo momci plasirali su se na drugo mjesto ligaške tabele.

FK Sarajevo 1:0 NK Vitez

Strijelac: Bojan Puzigaća.

Olimpijski stadion ``Asim Ferhatović-Hase``, gledaoca: 2.500. Sudija: Zoran Grbić. Žuti kartoni: Kovačević (Sarajevo), Jurić, Hrkač, Pezo (Vitez). Crveni karton: Alić (Vitez).

FK Sarajevo: Bandović, Kallasi, Dupovac, Tatomirović, Puzigaća, Cimirot, Radovac (od 46. Bilbija), Purić (od 73. Kovačević), Velkoski (od 46. Stojčev), Duljević, Okić.

NK Vitez: Živković, Hećo (od 85. Livančić), Miloš, Petrović, Livaja, Jurić, Smriko (od 73. Pinjuh), Alić, Šantić (od 58. Jučević), Hrkač, Pezo.

Izvor: fcsarajevo.ba/ekskluziva.ba