Gospodin triple-double ponovo na djelu!

Četiri meča NBA lige odigrana su u noći s nedjelje na ponedjeljak, a najveće iznenađenje napravili su Indiana Pacersi, koji su kao gosti pobijedili Los Angeles Clipperse rezultatom 111:102.

Nakon prvih 12 minuta činilo se kako će Clippersi lagano stići do trijumfa. Imali su 11 poena prednosti (28:17), ali je ostatak meč potpuno pripao Pacersima.

Presudna je bila treća dionica. Ovaj dio igre su gosti dobili 35:17, a u posljednjoj četvrtini sigurnom igrom odražavaju prednost i dolaze do pobjede u ovom meču.

Goste je do pobjede vodio Thaddeus Young sa 17 poena, a Stuckey i George su dodali po 16.

Na drugoj strani Blake Griffin je ubacio 24, a Chris Paul 18 poena.

Sjajnu noć ponovo je imao Russell Westbrook. On je ostvario novi triple-double (28p, 17sk, 12as) u pobjedi Oklahome nad New Orleansom 101:92.

Gostima nije pomogao ni sjajni Anthony Davis koji je imao 37 poena i 15 skokova.

Westbrooku je ovo peti uzastopni triple-double i dva ga dijele od Michaela Jordana koji je imao sedam zaredom u sezoni 1988/1989. Također, ove sezone je stigao do brojke od 10 triple-double učinaka, a ostatak lige ima jedan više.

DeMarcus Cousins (36p, 12sk) i Rudy Gay (22p), nisu bili dovoljni Sacramentu do dođu do pobjede protiv Knicksa. Domaći su lagano došli do trijumfa rezultatom 106:98 uz odličnu timsku igru.

Carmelo Anthony i Derrick Rose su ubacili po 20 poena za domaći tim, a odličan je bio i Brandon Jennings sa 19.

U još jednom meču Orlando je kao gost pobijedio Detroit 98:92.