Gradina uvjerljiva, Burch slavio u gostima!

U subotu i nedjelju odigrani su susreti 6. kola A-1 lige naše zemlje, a lider Gradina slavila je sa 73:56 nad Promom iz Donjeg Vakufa u duelu bez neizvjesnosti.

Junak pobjede domaćih bio je Edin Nurkanović sa 18 poena, dok je četiri manje dodao Miodrag Tanasilović. Kod gostiju bolji do ostalih bio je Muharem Atić sa 15 poena.

Drugoplasirani Burch u ovom kolu je  slavio gostujuću pobjedu. Izabranici Kemala Šećerovića sa 77:69 nadigrali su domaći Igman, a Burch je od početka imao prednost te zasluženo slavio.

Haris Karagić sa 23, te Mirza Velić sa 17 bili su najefikasniji kod pobjedničke momčadi, a domaćima nije pomoglo ni 17 poena Ali Alikadića.

Košarkašai Travnika kod kuće su savladali Gradinu iz Tešnja sa 101:72, a već nakon prve dvije četvrtine bilo je 49:35. Kod Travnika nezaustavljiv je bio Ranko Križanović sa 21. poenom, dok je kod Tešnjaka Nikola Nedinić postigao 27.

Iako su gosti iz Bugojna najavljivali da u Lukavac idu po pobjedu, to se nije desilo,  te su košarkaši Lukavca slavili nad Iskrom 70:56. Gostima je pripala prva četvrtina rezultatom 19:15, ali to je bilo sve od njih u ovom duelu. Junak pobjede domaćih bio je Mirnes Islamović sa 26 poena, a kod Iskre su se istakli Nikola Spasov sa 16, te Boris Brečić sa 14.

Posljednji susret ovog kola donio je duel Čelika i Turbine. Domaći su slavili sa 77:70, a odlučila je posljednja četvrtina u kojoj su Zeničani slavili 13 razlike.

Kod Čelika najefikasniji je bio Armin Bilić sa 23 poena, dok je najbolji strijelac gostiju, te ujedno utakmice, bio Sanjin Kevrić sa 24 poena.