Grci s maksimalnih pet pobjeda idu u osminu finala!

Košarkaška reprezentacija Grčke u posljednjem 5. kolu grupe B Mundobasketa koji se igra u Španiji porazila je Argentinu rezultatom 79:71.

Već u prvoj četvrtini Heleni su Gaučosima stavili do znanja da iz ovoga duela žele izaći kao pobjednici. Nakon prvih deset minuta igre na semaforu je stajalo 28:16. Ipak, u narednoj dionici Argentinci su se skupili, ali dovoljno tek da drugu četvrtinu s pola koša prednosti riješe u svoju korist.

Poslije 20 minuta igre Grci su imali prednost od jedanaest poena, a rezultat je glasio 44:33 u korist evropske selekcije.

U nastavku su Argentinci zaigrali bolju odbrani, bili dosta agresivniji, ali su se Grci na pravi način znali odbraniti, a u napadu su pogađali ključne šuteve te održavali prednost do samoga kraja.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nick Calathes s 18 poena, dok je Argentinac Scola dao jedan manje.

Izvor: sportsport.ba/ekskluziva.ba