Hajduk deklasirao Istru na Poljudu!

Fudbaleri Hajduka savladali su večeras na domaćem terenu Istru sa 4:0 u okviru 22. kola HNL-a.

Hajduk je večeras na Poljudu pred domaćim navijačima do nova tri boda stigao lakše od očekivanog. Domaći su do prednosti stigli već u četvrtoj minuti utakmice kada je mrežu Istre zatresao Erceg.

Desetak minuta kasnije Ivušić je ponovo morao u mrežu po loptu. Nakon dobre akcije najbolje se snašao Erceg koji je povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu Istra je pokušala da se vrati u meč, ali su domaći uspjeli da sačuvaju svoju mrežu. U samom finišu utakmice pitanje pobjednika bilo je i definitivno riješeno jer je fantastičan gol za 3:0 postigao Said.

Konačnih 4:0 u sudijskoj nadoknadi postigao je Futacs. Hajduk je treći na tabeli HNL-a sa 41 bodom, dok je Istra šesta sa 22 boda.