Hanga uništio Češku i odveo Mađarsku do prve pobjede!

Košarkaška reprezentacija Mađarske je danas u rumunskom Cluju došla do svoje prve pobjede na Evropskom prvenstvu i to protiv Češke Republike (85:73).

Najzaslužniji za pobjedu Mađara bio je nevjerovatni Adam Hanga, koji je u trijumfu svog tima učestvovao sa 31 poenom, osam skokova i isto toliko asistencija.

Mađarska je od starta utakmice bila bolji tim i nakon prve četvrtine je vodila rezultatom 23:16, da bi do poluvremena uspjela još malo povećati prednost i na odmor otići sa +11 (44:33).

Češka je u trećoj dionici pokušavala uhvatiti rezultatski priključak, ali najviše što su uspjeli bilo je smanjenje na -7 i to u nekoliko navrata. Krajem posljednje dionice, Česi su stigli do -6 i tada se činilo da bi završnica ipak mogla biti interesantna, ali su Mađari do kraja serijom 6:0 stigli do pobjede rezultatom 85:73.

Osim već pomenutog Hange, u pobjedničkom timu su se istakli i Vojvodina (18 poena), Perl (12) i Allen (10), dok su poraženu Češku sa po 18 poena predvodili Palyza i Satoransky.

Mađarska i Češka sada imaju omjer 3-1 u grupi C i do kraja će se boriti za plasman u naredni krug takmičenja.

Izvor: Sportsport.ba