Ibrahimović nagovijestio da će ovo biti njegova sezona, ali i uprskao pobjedu!

Aktuelni prvak Francuske, PSG, gostujućim remijem započeo je novu fudbalsku sezonu u ovoj zemlji. Parižani su samo remizirali kod Reimsa, uz dva pogotka Zlatana Ibrahimovića.

Završilo je 2:2, a Zlatan je krivac što njegov tim nije i slavio. Naime, kod vodstva od 1:0 Šveđanin je promašio udarac s jedanaesterac.

Gosti su poveli već u 7. minuti, kada je na asistenciju Javiera Pastorea Ibrahimović pogodio.

Ipak, nešto kasnije reprezentativac Švedske promašio je penal i tako upropastio sjajnu priliku da PSG povede s 2:0.

Kazna je uslijedila ekspresno, a Oniangue pogađa za 1:1. Potpuni preokret uslijedio je u 35. minuti, kada je Devaux pogodio za domaće.

Ipak, konačan rezultat postavio je Ibrakadabra u 62. minuti, a novu asistenciju upisao je Pastore.

Tako Parižani nisu uspjeli doći do trijumfa, ali itekako ih može obradovati sjajna forma Šveđanina bh. korijena na startu prvenstva.