Igokea savladala Bosnu i osvojila Kup!

Košarkaši Igokee su danas u maloj dvorani Skenderije savladali Bosnu Royal Jelly rezultatom 79:67 i tako postali novi/stari osvajač Kupa Bosne i Hercegovine.

Dvorana je bila ispunjena do posljednjeg mjesta a na tribinama je bio veliki broj onih koji su se zaželjeli kvalitetne košarke u glavnom gradu BiH. Buđenje Bosne i dolazak atraktivnog protivnika bili su mamac za publiku koja je došla podržati sarajevski tim, ali nažalost po njih, trofej je pripao Igokei koja je pokazala da je ipak dosta kvalitetniji tim u odnosu na večerašnjeg rivala.

Od starta utakmice bilo je jasno da će Igokea voditi glavnu riječ u ovom susretu jer je nakon nepune dvije minute rezultat na semaforu bio 10:2 za goste. Igokea je bila bolji tim u prvoj četvrtini koju su okončali s prednošću 30:17.

Druga četvrtina donosi bolju igru Bosne, koja se s nekoliko trojki uspjela vratiti u meč. Sarajevski tim je uspio dovesti utakmicu u egal i na odmor se otišlo s rezultatom 40:34 za Igokeu.

Pitanje pobjednika je riješeno u trećoj četvrtini u kojoj je Igokea napravila veliku razliku. Ta dionica je okončana rezultatom 25:12 za Igokeu, koja je potom u posljednjih deset minuta rutinski privela posao kraju i na kraju slavila sa 79:67. Igokea je imala i preko 20 poena prednosti, ali su domaći košarkaši uz veliku borbenost uspjeli smanjiti zaostatak i na kraju izvući častan poraz.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Saša Vasiljević, koji je meč završio sa 19 ubačenih poena. Igokeu je predvodio Danilo Šibalić sa 17 poena.

Za Igokeu je ovo bio peti naslov u Kupu BiH, koji su prethodno osvajali 2007., 2013., 2015. i 2016. godine, dok je Bosna ostala na tri titule (2005., 2009., 2010.).

Najtrofejniji klub u Kupu BiH je Široki sa devet titula, dok Sloboda ima pet naslova kao i Igokea.