Igokea slavila ubjedljivu pobjedu u Kaknju!

Košarkaši Igokee večeras su u Kaknju upisali ubjedljivu pobjedu pobjedivši Kakanj rezultatom 86:69, u okviru trećeg kola Lige za prvaka.

Kakanj se držao dobro u prvom periodu igre, pa je nakon deset minuta igre rezultat glasio 20:20. Ipak u drugom periodu igre izabranici Dragana Gajića dodaju gas i već na poluvrijeme odlaze sa 19 poena prednosti (33:52). Igokea je i u trećoj četvrtini igrala odlično, pa je na kraju trećeg perioda bila maksimalna razlika od 28 poena (44:72). Posljednji period Igokea igra u laganijem ritmu, pa su izabranici Josipa Pandže uspjeli da smanje razliku na konačnih 69:86.

Najbolji u sastavu Igokee bio je James Robinson sa 19 poena. Vuk Radivojević i Blaž Mahkovic postili su po 13 poena.

U sastavu Kaknja Aldin Dželmo postigao je 13 poena, dok su Željko Palavra, Obrad Tomić i Dejan Šakotić ubacili po 11 poena.

Naredno kolo igra se u srijedu 29. marta, a Igokea dočekuje lidera Prvenstva Zrinjskog, dok Kakanj na domaćem parketu igra protiv Slobode.