Juniori Sparsa savladali Metalac!

Juniori Sparsa ostvarili su prvu pobjedu na turniru u Valjevu.

Protivnik našem predstavniku bio je tim KK METALAC. Rezultat nakon odigranih 40 minuta je glasio 80:69.

Prva četvrtina protekla je u igri koš za koš. Ipak, efikasniji nešto u napadu bili juniori Sparsa koji su ovaj period igre dobili rezultatom 18:15. Druga dionica ne donosi ništa novo. Sačuvali su Sparsi prednost iz prvog perioda, te na odmor otišli sa rezultatom 37:34.

U drugom poluvremenu strpljiva igra Sarajlija koji su postepeno gradili svoju prednost koja je na kraju glasila +11 (80:69).

Najefikasniji u redovima nada Sparsa bili su Tarik Biberović i Deni Radak sa 17 ubačenih poena.

OKK SPARS ZIRAAT BANK - KK METALAC  80:69  (18:15; 19:19; 17:14; 26:21)

OKK SPARS ZIRAAT BANK: Bajrović, Karić 7, Preldžić, Tiganj 2, Herenda 5, Arifagić, Ilić 2, Radak 17, Biberović 17, Mičić 6, Krupalija 14, Gutić 10.