KK Rogatica slavila protiv KK Bratunac!

Košarkaši Rogatice slavili su večeras na svom parketu protiv ekipe Bratunca rezultatom 79:74, po periodima je bilo 20:8, 20:17, 23:22 i 16:27.

Prvo poluvrijeme sjajno je proteklo za domaću ekipu. Tešević i Kovač predvodili su Rogaticu tokom prve dvije četvrtine, a na odmor se odlazi s prednošću domaćina od 15 poena razlike.

Treći kvartal dobroje počeo za domaći sastav, koji je malo opustio nakon stvorene zalihe poena iz prvog poluvremena, ali uprkos tome, isti prisvajaju u svoju korist. U posljednjoj dionici susreta, osjetio se blagi pad u igri Rogatice, što su gosti iz Bratunca iskoristili ali ni to nije bilo dovoljno da stignu do pozitivnog ishoda. Na kraju, Rogatica je zasluženo slavila.

Najistaknutiji u Rogatici bio je Tešević s 19 datih koševa, dok je to kod gostiju bio Petrović s 27.

Izvor: sportsport.ba/ekskluziva.ba