Keys do teške pobjede protiv Svitoline!

Madison Keys je u četvrtom kolu US Opena bila bolje od Eline Svitoline sa 1:2, po setovima 6:7, 6:1 i 4:6.

Svitolina je u ovome duelu imala blagu ulogu favoritkinje, međutim nije uspjela da pobijedi i da se plasira u sljedeću rundu.

Američka teniserka je stigla do ne tako lagane pobjede nakon dva sata i tri minute igre.

U prvom setu je bila dosta izjednačena borba, pa se nakon 6:6 otišlo u tiebreak, gdje je sa 7:2 bila bolja Keys.

Ukrajinska teniserka je u drugom setu bila kvalitetniji protivnik, pa je izgubila samo jedan gem i tako sa 6:1 stigla do poravnanja.

U trećem setu Svitolina je imala sve u svojim rukama kada je vodila sa 4:2 u gemovima, međutim Amerikanka je slavila u četiri gema za redom i tako slavila sa 4:6.

Madison Keys se tako plasirala u peto kolo US Opena, gdje će odmjeriti snage sa Kaijom Kanepi.

Izvor: Sportsport.ba