Kikanović postigao 11 poena, Alba izgubila kući!

Košarkaši Albe iz Berlina doživjeli su poraz danas na domaćem parketu od Jene sa 74:73 u okviru njemačke BBL lige.

Alba je odigrala sjajno prvo poluvrijeme pa je nejasno kako su uspjeli da prokockaju ogromnu prednost. Prvu dionicu su riješili u svoju korist sa 24:15, dok su u drugoj bili bolji sa 20:11 što znači da su na odmor otišli sa 18 poena prednost.

Ipak, u nastavku meča kao da su prestali igrati. Treću četvrtinu su izgubili sa 21:13, a u četvrtoj je gostujuća ekipa potpuno preokrenula rezultat i na kraju slavila pobjedu sa pola koša razlike.

Do trijumfa ih je vodio Knight koji je imao 16 poena, dok je Jenkins ubacio 11. Kod Albe Akpinar je bio najefikasniji sa 15 poena, a naš Elmedin Kikanović je imao 11 poena uz pet skokova.