Košarkaši Bosne slavili u Mostaru i izborili finale!

Košarkaši Bosne Royal Jelly plasirali su se u finale play-offa za prvaka Bosne i Hercegovine. Oni su u Mostaru sa 76:67 savladali Zrinjski.

Bosna je večeras u Mostaru savladala Zrinjski i u drugom meču, te je s 2:0 prošla u finale doigravanja za prvaka.

Iako su se košarkaši Zrinjskog nadali pobjedi i majstorici, večeras su se oprostili od titule, dok će Studenti pokušati u finalu iznenaditi Igokeu.

Počelo je dobro po domaći tim, pošto je nakon prve četvrtine rezultat glasio 24:16, a na poluvremenu je bilo 43:36. U nastavku je Bosna napravila preokret i proslavila izuzetno važnu pobjedu.

Delalić je sa 16 poena predvodio Bosnu, dok su Sokolović i Jošilo ubacili po 13, a Đorđević 12 poena. Princ je u redovima Zrinjskog ubacio 18, a Đurasović 14 poena.

Zrinjski - Bosna Royal Jelly 67:76

Zrinjski: Petrić 7, Knežević 7, Bundović, Zovko, Princ 18, Đurasović 14, Golemac, Zovko, Barać, Begić, Brummitt 13, Samadan 8.

Bosna: Šarić, Đorđević 12, Jošilo 13, Delalić 16, Rešidović 1, Vasiljević 2, Čampara 4, Dragolj, Dragičević 6, Sturanović 9, Sokolović 13, Durak.