Košarkaši Iskre slavili sigurnu pobjedu protiv Gradine!

Košarkaši bugojanske Iskre sinoć su u KSC-u u Bugojnu savladali Gradinu iz Tešnja 103:78 (28:24, 24:20, 30:15, 21:19), te tako upisali veoma važnu pobjedu u okviru 16. kola A-1 lige naše zemlje.

Bugojanci su pružili ponajbolju partiju ove sezone, a nakon prve četvrtine bilo je 38:24. U drugoj četvrtini dugo su izabranici Muje Kovačevića lomili otpor neugodnih gostiju, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 52:44.

U drugom poluvremenu Iskra je riješila pitanje pobjednika zahvaljujući prije svega trećoj četvrtini u kojoj su domaći slavili 30:15, te je već tada pitanje pobjednika bilo riješeno.

Do kraja susreta nije bilo neizvjesnosti, a na semaforu je pisalo konačnih 105:77.

Nezaustavljivi u redovima KK Iskra bio je Aldin Pandžo sa 31 poenom, uz 11 skokova i dvije asistencije, dok je Boris Brečić dodao 20 poena, a Fahrudin Manjgafić 18.

U redovima gostiju samo šest košarkaša se upisivalo u listu strijelaca. Istakao se Nikola Nedinić sa 26 poena, te sa jednim poenom manje Almin Ibrahimkadić.