Kraj velikih rezultata: Vardar brutalno pregažen od Zenita!

Makedonski Vardar pregažen je na debiju u grupnoj fazi Evropske lige. Ruski Zenit ih je deklasirao u Skoplju i slavio je uvjerljivu pobjedu od 5:0.

Emiliano Rigoni  Goal HD - Vardar 0-5 Zenit... by MixxiTV1

Vardar je izgledao potpuno nemoćno protiv ruskog velikana. Iako su mnogi očekivali da će pružiti veći otpor favorizovanom rivalu, na kraju su doživjeli brutalan poraz.

Domaća odbrana je kapitulirala već nakon šest minuta. Pogodio je Kokorin za 0:1. Isti igrač je u 21. minuti povećao prednost Zenita na 0:2, da bi prvo poluvrijeme zaključio Dzyuba golom za 0:3 u 36. minuti.

Potop Vardara nastavio je Branislav Ivanović golom za 0:4 u 66. minuti meča, da bi konačnih 0:5 postavio Rigoni u 90. minuti.

U drugom meču grupe L Real Sociedad je pregazio norveški Rosenborg s 4:0.

Domaći su dva gola postigli u prvih 10 minuta. Llorente je pogodio u devetoj minuti za 1:0, a već u narednom napadu Zurutuza pogađa za 2:0.

Do trećeg gola domaći dolaze u 41. minuti kada vlastitu mrežu pogađa Skjelvik, dok je pobjedu Real Sociedada zaključio Llorente u 77. minuti meča za konačnih 4:0.