Lakersi namučili šampiona, spektakularna predstava Aarona Gordona!

Na NBA parketima u noći sa srijede na četvrtak odigrano je 10 duela, a najinteresantnije bilo je u Staples Centeru gdje je šampion Golden State nakon produžetaka bio bolji od Los Angeles Lakersa.

Regularni dio meča između Lakersa i Warriorsa završen je rezultatom 109:109, nakon što su domaći prilično namučili favorizovane šampione i prve konkurente za odbranu titule. Golden State je u prvom poluvremenu u nekoliko navrata imao dvocifrenu prednost, ali su se u trećoj četvrtini Lakersi vratili i odveli duel u produžetak.

Ipak, više koncentracije na kraju imali su gosti koji su na krilima sjajnog dvojca Kevin Durant (29 poena) i Steph Curry (28 poena) zabilježili trijumf.

Oklahoma nikako da zaigra na očekivanom nivou. Thundersi su zabilježili treći poraz u nizu, ovaj put na Floridi protiv Orlanda rezultatom 108:121. Spektakularanu noć imao je Aaron Gordon u redovima Orlando Magica koji je postigao 40 poena, 15 skokova i 4 asistencije. S druge strane, nešto manje efikasan, ali i dalje izvrstan, bio je Russell Westbrook sa 37 poena i 11 asistencija.

Kristaps Porzingis se povrijedio u ubjedljivom trijumfu Knicska nad Miamijem, dok San Antonio nije imao mnogo problema na svom parketu protiv Memphisa.