Luda utakmica u Viljnusu i luda partija Kikanovića!

Bh. košarkaški reprezentativac Elmedin Kikanović potopio je ekipu Lietuvos Rytasa.

Alba je na gostovanju u Litvaniji u devetom kolu Eurokupa (grupa B) stigla do treće pobjede i to zahvaljujući našem košarkašu, koji je bio nezaustavljiv za domaći tim.

Gosti iz Berlina slavili su sa 99:97, iako je domaći tim u prvoj četvrtini vodio osam razlike.

Krajem druge četvrtine Litvanci su vodili dvocifrenom razlikom (50:40), a njihova dominacija okončana je sredinom posljednjeg perioda igre. Tda je Alba napravila seriju, povela osam razlike i na kraju ostvarila vrijednu pobjedu.

Kikanović je za 30 minuta ubacio 29 poena (13/18 za dva, 3-3 linija slobodnih bacanja), te je dodao tri skoka i dvije asistencije. Drugi najefikasniji igrač Albe bio je Dragan Milosavljević sa 19 poena, dok je Malcolm Miller ubacio 14. U domaćem timu David Logan i Rokas Giedraitis su ubacili po 16, a Deividas Gailius 14 poena.