Manchester City nastavio potjeru za Chelseajem!

Fudbaleri Manchester Cityja slavili su pobjedu danas na gostovanju kod Sunderlanda sa 2:0 u okviru 27. kola engleskog Premiershipa.

Prvi je na današnjem meču zaprijetio Sunderland koji je imao šansu preko Defoea, ali je njegov udarac odbranio Caballero te je lopta nakon toga pogodila stativu. City je poveo u 42. minuti, a strijelac gola bio je Sergio Aguero. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Nastavak je donio još jedan gol i to ponovo u mreži domaće ekipe. Strijelac je ovog puta bio Leory Sane u 59. minuti nakon asistencije Davida Silve. City je do kraja meča imao još nekoliko prilika da poveća prednost, ali ipak je ostalo 2:0.

Građani su nakon ovog meča ostali na trećem mjestu sa 55 bodova, ali i utakmicom manje od Tottenhama koji je isprred njih. Sada imaju zaostatak od osam bodova u odnosu na Chelsea. S druge strane, Sunderland je posljednji sa samo 19 bodova.