Medunjaninu 90 minuta u prvom trijumfu Philadelphije!

Philadelphia Union pobijedila je na domaćem terenu New York Red Bullse sa 3:0 i tako ostvarili prvu pobjedu u devet odigranih kola američke MLS lige.

Utakmica je odlučena u posljednjih 15 minuta. Napadaču Philadelphije Charlesu Sapongu bilo je potrebno samo 11 minuta da postigne hat-trick.  Prvi pogodak postigao je u 74. minuti, udvostručio je prednost sedam minuta kasnije, dok je treći gol postigao u 85. minuti iz penala.

Naš reprezentativac Haris Medunjanin odigrao je svih 90 minuta u sastavu Philadelphije. Odigrao je dobru utakmicu, a zbog raspravljanja sa sudijom dobio je žuti karton sredinom prvog poluvremena.

Philadelphija je upisala prvu pobjedu u MLS ligi i sada imaju 7 bodova iz devet utakmica, te se i dalje nalaze na začelju Istočne konferencije, dok je New York Red Bulls na četvrtoj poziciji na Istoku sa 16 bodova.