Montpellier lagano do nove pobjede!

Utakmicom između Montpelliera i Nimesa kompletirano je sedmo kolo francuskog prvenstva. Prema očekivanju, vodeći sastav prvenstva je ostvario sigurnu pobjedu 34:26.

Domaći sastav je svoju prednost počeo stvariti u drugoj polovini prvog poluvremena. Michael Guigou je povezao dva gola i sedam minuta prije kraja prvog poluvremena Montpellier je poveo 16:9, nakon čega gosti više nisu uspjeli niti ozbiljnije zaprijetiti. U završnici utakmice prednost Montpelliera je počela rasti do osam - devet golova razlike. Na kraju je završilo 34:26.

Gajić je postigao devet golova, dva manje Grebille, dok je Losert sakupio 15 odbrana. U ekipi Nimesa Desbonnet na golu osam odbrana, dok je Guillaume Saurina sa četiri gola bio ispred ostalih.

Izvor: sportsport.ba/ekskluziva.ba