Nevjerovatan meč u Gračanici i čudesna pobjeda Radničkog!

Nevjerovatana meč odigrali su u Gračanici ekipa Bratstva i Radnički iz Lukavca u 14. kolu Prve lige. Na kraju su iznenađujuće gosti slavili pobjedu rezultatom 3:1.

Domaći su ušli kao veliki favorit u ovom susretu protiv mladog tima iz Lukavca.

Počeli su jako dobro. Stvorili su veliki broj šansi, ali lopta nije htjela u gol.

Zatim je uslijedio hladan tuš. Sudija je u 30. minuti dosudio penal, a Mirnes Salihović je pogodio za prednost od 0:1.

Samo četiri minute kasnije domaći ostaju s igračem manje. Šuša je morao van terena, a već u narednom napadu Ćosić pogađa za 2:0.

Potom je dosuđen penal za domaće. Poturalić ga je promašio, ali se iskupio u nastavku akcije, kada je vratio nadu domaćem timu golom za 2:1.

Već u narednom napadu gosti stižu do novog gola. Prekrasan gol s 25 metara postigao je Almis Kasumović za iznenađujućih 3:1.

Pokušali su domaći fudbaleri da u nastavku dođu barem do boda. Redale su se šanse pred golom Brezičanina, Moussa Diabang je dva puta pogodio stativu, ali lopta nije htjela u gol gostiju.

Na kraju je ostalo 3:1 za Radnički, te je ovaj tim ponovo priredio veliko iznenađenje.

Prva liga, 14. kolo:

Bratstvo - Radnički 1:3 (Poturalić 39` / Salihović 30`p, Ćosić 35`, Kasumović 40`)

BRATSTVO: Divković, Terzić, Buljić, Salkić, Omić, Šuša, Vehabović, Poturalić, Jaganjac, Mousa, Ikanović.

RADNIČKI: Brezičanin, Bektić, Salihbegović, Kasumović, Kuduzović, Al. Kasumović, Ćosić, Mujkić, Dautović, Salihović, Nukić.

Izvor: sportsport.ba/ekskluziva.ba