Nezaustavljivi Dragić sredio i Fince!

Košarkaši Slovenije pobijedili su Finsku 81:78 u drugom kolu Eurobasketa.

Sjajan meč prikazale su ove dvije selekcije, a na kraju je pobjeda pripala selekciji Slovenije, koja je do trijumfa stigla na krilima fantastičnog Gorana Dragića.

Dragić je dominirao, naročito u provom poluvremenu ovog meča. Slovenci su igrali zaista sjajno i nakon 20 minuta igre su imali 10 poena prednosti, 52:42.

Nastavak donosi bolju igru Finaca. Uspjeli su u trećoj dionici da se vrate u meč i u pred posljednju dionicu došli su na samo minus dva, 65:63.

Velika borba viđena je u posljednjoj dionici. Minut do kraja Slovenija je imala plus jedan (77:76). Potom je Finska odigrala odličnu odbranu, a  s druge strane Lauri Markkanen je sjajno pogodio za vodstvo Finske (78:77), prvo nakon druge dionice.

Dragić je potom pogodio oba bacanja za 79:78, Wilson je ulaz promašio, a Randolph za Sloveniju ne pogađa bacanja.

Fincima je za šut ostalo 13 sekundi. Međutim, Randolph krade loptu Markkanenu i zakucava za plus tri 81:78, a domaća selekcija je dobila još jednu šansu da dođe do produžetka.

Međutim, nisu uspjeli Markkanen je nagazio liniju prilikom šuta, te se uz to i povrijedio. Ostalo je 81:78 za Slovence koji su tako došli do druge pobjede na Eurobasketu.

Goran Dragić je meč završio sa 29 poena, dok je Markkanen ubacio 24.