Nurkić postigao 20 poena u pobjedi Portlanda nad Oklahomom

Portland Trail Blazersi su sinoć savladali Oklahoma City Thunder rezultatom 117:106, a bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je za pobjednički tim odigrao odličnu utakmicu.

Prva četvrtina je pripala Oklahomi rezultatom 26:24, a u drugoj dolazi do preokreta. Ekipa Portlanda je postigla 30 poena, šest više od Oklahome, pa je na poluvremenu vodila rezultatom 54:50. U trećem periodu igre Blazersi pojačavaju tempo te postižu nova 34 poena, dok su košarkaši Oklahome stali na 26. Posljednja dionica je tijesno pripala Oklahomi za svega ``pola koša`` (30:29) pa je na kraju pobjeda razlikom od 11 poena pripala Blazersima, bilo je 117:106.

Do pobjede ih je predvodio CJ McCollum s 27 poena, Shabazz Napier je postigao 21, a naš Jusuf Nurkić 20 poena. Juka je upisao osam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Po 22 poena su za Oklahomu ubacili Paul George i Russell Westbrook.