Očekivana pobjeda Latvije nad Slovačkom!

Nakon što je selekcija Bosne i Hercegovine pobijedila Francusku u drugom duelu grupe D Evropskog prvenstva za juniore iznenađenja nije bilo. Latvija je očekivnao pobijedila domaćina Slovačku rezultatom 78:61.

Slovaci su nošeni podrškom publike odlično otvorili meč. Prvi period su riješili u svoju korist (19:12), ali u nastavku Latvija igra mnogo bolje.

Latvijci drugi period dobijaju sa 20:7 i na odmor odlaze sa šest poena prednosti, 32:26.

Ista razlika je bila i nakon 30 minuta igre (59:53), ali je Latvija posao završila u posljednjoj četvrtini.

Bez većih problema su slomoli otpor domaće selekcije u ovom meču i na kraju su došli do pobjede.

Do trijumfa je Latviju vodio Hermanovskis sa 18 poena, Atelbauers je dodao 14, a Kaufmanis 13.