PSG protutnjao Metzom, sjajan početak Mbappea!

PSG je očekivano deklasirao Metz (5:1) u meču petog kola francuske Lige 1.

GOAL Metz 1-0 PSG HD 08-09-2017 by goloviliga

PSG je nastavio dominaciju u prvenstvu i nakon pet kola ima pet uvjerljivih pobjeda i gol-razliku 19:3. Njihov današnji rival ima pet poraza uz samo dva data i već 12 primljenih golova.

Noć je obilježio debi Kyliana Mbappea. Talentovani napadač koji je za 180 miliona eura stigao iz Monaca, postigao je prvijenac za Parižane i uz to upisao asistenciju, te iznudio crveni karton Metza.

Vodeći gol postigao je Cavani u 31. minuti, ali je Metz preko Rivierea izjednačio već u 37. minuti.

Metz  se dobro držao prvo poluvrijeme, obzirom da su gosti stalno napadali i prijetili preko svojih ``ludaka`` u napadu - Cavanija, Neymara i Mbappea.

U 56. minuti Mbappe je iznudio jedan faul, a sudija možda i nepravedno Assou-Ekottu dodijelio crveni karton. Samo tri minute kasnije Mbappe zabija prvijenac u dresu novog kluba za 2:1.

Deset minuta kasnije u strijelce se upisuje i Neymar, a u 75. minuti. Cavani je strijelac na dodavanje Mbappea.Nemoćnog domaćina dokrajčio je Moura golom u 87. minuti.