Parkerovi mezimci koračaju ka Euroligi!

Košarkaši Asvela plasirali su se u polufinale kvalifikacija za Euroligu nakon što su večeras savladali belgijski Oostende rezultatom 86:77.

Ekipa čije dionice drži NBA zvijezda Tony Parker došla je do sigurne pobjede, iako su imali težak zadatak protiv organizatora turnira.

Nakon 10 minuta igre je Asvel imao četiri poena prednosti (24:20), ali je Oostende uspio da uzvrati u drugoj četvrtini, te se na odmor otišlo neriješenim rezultatom, 43:43.

Ipak, nastavak susreta je pripao francuskom timu. Napravili su šest poena prednosti nakon 30 minuta igre, 62:56, što se na kraju ispostavila i kao ključna prednost u ovom trenutku.

Do kraja utakmice je Asvel dodatno povećao prednost na plus devet, te su otišli u polufinale, gdje ih čeka duel sa Strasbourgom.

Amara Sy je predvodio Asvel s 23 poena u ovom susretu, Edwin Jackson je dodao 20, dok je Mateusz Pontika za domaće ubacio 17 poena.

Izvor: sportsport.ba/ekskluziva.ba