Pjanić asistent, Staroj dami bod u Napulju!

Veliki derbi u 30. kolu italijanske Serie A odigrali su na San Paolu Napoli i Juventus, a na kraju u ovom meču pobjednika nije bilo, 1:1.

J_N1:0 by goloviliga

Odlično je Juve ušao u meč i nakon sedam minuta su gosti došli do prednosti. Asistent je Miralem Pjanić, a strijelac za 0:1 Sami Khedira za hladan tuš u Napulju.

Ostatak prvog poluvremena donosi bolju igru domaćeg tima. Stvorili su nekoliko dobrih šansi pred golom Gigija Buffona, ali su se gosti iz Torina bez većih problema odbranili i na odmor su otišli vodstvom od 1:0.

Nastavak donosi bolju igru domaćeg tima. Krenuli su po izjednačenje, a do njega su došli u 60. minuti. Sjajnu akciju je završio Marek Hamšik za poravnanje rezultata na 1:1.

sQCjvDfycGmyLh4q by goloviliga

Mertens je potom imao dobru šansu, ali je njegov udarac završio na stativi gola Juventusa, te je propala dobra šansa. Do kraja međutim promjene rezultata, ali ni velikih šansi nije bilo, te je ostalo 1:1.