Pjanić igrač susreta u trijumfu Stare dame, Sassuolo iznenadio Sampdoriju

Fudbaleri Juventusa pobijedili su u Bologni istoimenog domaćina s 3:0 u okviru 17. kola Serije A.

Seriju pogodaka otvorio je naš Miralem Pjanić u 27. minuti prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca.

Samo devet minuta kasnije bh. reprezentativac je sjajno pronašao dugom loptom Mandžukića, koji udvostručuje prednost Stare dame.

Konačnih 0:3 postavio je Matuidi golom u 64. minuti i tako je Stara dama stigla do 13. trijumfa u sezoni.

Pjanić je stigao do četvrtog gola i osme asistencije u svim takmičenjima ove sezone, a igrao je do 86. minute u pobjedničkoj ekipi.

U ostalim duelima, Crotone je golom Budimira iz 33. minute savladao Chievo, dok je Sampdoria izgubila od Sassuola pogotkom Matrija u finišu meča.

Fiorentina i Genoa odigrali su meč bez pogodaka, a bh. reprezentativac Ervin Zukanović odigrao je cijeli meč za goste.

Podsjećamo, ranije danas Verona je savladala Milan s 3:0, a dueli Beneventa i Spala te Atalante i Lazija igraju se od 18, odnosno od 20:45 sati.

Izvor: Sport.ba