Poraz Izviđača u gostima kod Veszprema!

Rukometaši Izviđača poraženi su danas u gostima kod Veszprema sa 36:31 u okviru 17. kola SEHA lige.

Naš predstavnik je danas imao veoma težak zadatak jer su igrali protiv drugoplasirane ekipe na tabeli, ali su pružili veoma dobar otpor.

Veszprem je veoma dobro odigrao prvo poluvrijeme pa su imali visoku prednost od 21:11. Ipak, Izviđač je u nastavku meča pružio veoma dobru partiju pa su bili bolji sa 20:50 što im je u konačnici bilo dovoljno za umjeren poraz.

Najefikasniji u ekipi Veszprema bio je Gasper Marguc sa osam golova, dok je Balz Blagotinsek dodao dva gola manje. Mirsad Terzić je postigao jedan pogodak iz tri pokušaja za domaće. Kod našeg predstavnika David Mandić je imao šest golova, a Ante Grbavac i Josip Čutura su imali po pet.

Veszprem se sada izjednačio sa Vardarom na prvom mjestu s tim da Veszprem ima meč više. S druge strane, Izviđač je posljednji sa jenom pobjedom ove sezone.