Potencijalni Zmaj nastavio po starom: Pogađa i u novoj sezoni!

Teplice su osvojile vrijenan bod večeras na gostovanju kod ekipe Ostrave. Susret drugog kola češkog šampionata je okončan rezultatom 1:1, a goste je u vodstvo u 27. minuti doveo bh. internacionalac Aidin Mahmutović.

Tako je ovaj napadač nakon oporavka od teže povrede sjajno otvorio i ovu sezonu, budući da je prošle bi0 jedan od najboljih strijelaca Synot lige, iako je propustio drugi dio prvenstva.

Ovo je Mahmutoviću bio prvi pogodak u sezoni u drugom kolu, dok su Teplice i drugi put remizirale.

Bod domaćima u ovom susretu spasio je Azevedo u 37. minuti.

Mahmutović je u ovom susretu igrao do 61. minute kada je zamijenjen, dok je drugi bh. internacionalac u redovima Teplica Admir Ljevaković zaradio žuti karton, ali i odigrao čitav meč.

28-godišnji Mahmutović 2007. stigao je u redove Teplica, a do sada je za ovaj klub postigao preko 50 golova. U posljednje vrijeme dovodio se u vezu s A reprezentacijom BiH, ali ga je povreda spriječila da se nađe na spisku selektora Safeta Sušića.

Izvor: sport.ba/ekskluziva.ba